MATEMATYCZNY PROJEKT

mFundacja

11 września 2017r.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie przystąpił do realizacji nowego projektu.

Matematyka jest przedmiotem mało popularnym wśród uczniów, a szkoda bo rozwija kreatywne myślenie uczy logiki i wyposaża w przydatne w życiu umiejętności. Nasz projekt nosi nazwę "Zadania matematyczne z krakowską historią w tle" i kierowany jest do uczniów technikum w ZSP w Pszowie.

Dzięki dofinansowaniu z Fundacji mBanku i programowi grantowemu mPotęga nasza młodzież podejmie się realizacji poważnego zadania. Poznając historię i architekturę wybranych przez siebie budowli krakowskich będzie obliczać ich powierzchnię elewacji oraz kubaturę.

Już we wrześniu klasy IV technikum i III technikum wyjadą na wycieczkę do Krakowa, by sfotografować, zmierzyć oraz zbadać bliżej obiekt, który zdecydowali się wybrać do obliczeń. Młodzież weźmie tez udział w warsztatach w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz zwiedzi Hutę Szkła.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Fundacja mBanku zakłada, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

POWIĘKSZ

 

 > > > wróć


Oferta edukacyjna

Zasady rekrutacji

Nabór elektroniczny


Arkusze.pl

Zanieczyszczenie powietrza

WST - współpraca

Współpraca z Cechem

Współpraca z Izbą Gospodarczą

YOUTUBE

KONKURS

KONKURS

Erasmus +

Leonardo da Vinci

TCPG online

Moje Stypendium

Lipdub

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Losy absolwentów

50-lecie

Wirtualny spacer

Zdjęcie panoramiczne

Przytulisko

Wolne zasoby

Pierwsza pomoc


 

BIP

 

© 1998-2017 ZSP w Pszowie
licznik