Z GEOMETRIĄ W KRAKOWIE

mFundacja

We wrześniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych ruszył nowy projekt finansowany przez Fundację mBanku. Zgodnie z nazwą projektu "Zadania geometryczne z krakowską historią w tle" łączy on zagadnienia matematyczne z historią Krakowa oraz wiedzą o kulturze.

Realizację celów projektu rozpoczęliśmy 14 września od wyjazdu do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Ceramiki i Szkła, tam mogliśmy obserwować produkcję szklanych naczyń oraz własnoręcznie je kształtować. Wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej wzbogacona została warsztatami z zakresu mikrofal. Młodzież zwiedziła dawną stolicę Polski z przewodnikiem pod kątem historii wybranych budowli: Starej Synagogi, Ratusza, Bazyliki Mariackiej, Kościoła św. Wojciecha, Katedry na Wawelu. Oczywiście, by móc obliczyć powierzchnie elewacji oraz kubaturę każdej z wyznaczonych budowli uczniowie podjęli próbę zmierzenia ich z wykorzystaniem taśm mierniczych, dalmierzy laserowych. Dokonali też pomiaru długości cienia budowli i długości cienia człowieka do wyznaczenia wysokości badanych obiektów. Po wizycie w Krakowie jasne stało się, że w ten sposób zadanie nie zostanie wykonane z należytą dokładnością. Wymiary obiektów muszą być dokładniejsze.

Oczywiście sprzymierzeńcem człowieka w tak wielkich wyzwaniach jest komputer i odpowiednie oprogramowanie, dzięki któremu zadanie postawione w celach projektu zostanie zrealizowane.

Realizacja części właściwej projektu przebiegać będzie przy komputerach wykorzystaniem profesjonalnych programów do wyznaczania wymiarów badanych obiektów.

Koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Chodura.

POWIĘKSZ

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

 > > > wróć


Oferta edukacyjna

Zasady rekrutacji

Nabór elektroniczny


Arkusze.pl

Zanieczyszczenie powietrza

WST - współpraca

Współpraca z Cechem

Współpraca z Izbą Gospodarczą

YOUTUBE

KONKURS

KONKURS

Erasmus +

Leonardo da Vinci

TCPG online

Moje Stypendium

Lipdub

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Losy absolwentów

50-lecie

Wirtualny spacer

Zdjęcie panoramiczne

Przytulisko

Wolne zasoby

Pierwsza pomoc


 

BIP

 

© 1998-2017 ZSP w Pszowie
licznik