MIKOŁAJKOWY FESTIWAL MATHS & FUN

6 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie odbył się "Mikołajkowy Festiwal Maths & Fun".

Impreza była podsumowaniem projektu matematycznego realizowanego od września 2017r. z projektu grantowego mFundacji mBanku mPotęga. W innowacji udział wzięły klasy technikum III i IV.

mFundacja

Podsumowanie o charakterze matematyczno-profilaktycznym wspierało Miasto Pszów oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu "Odlot mózgu bez narkotyków" przeprowadzonego przez wykładowcę Uniwersytetu SWPS w Katowicach Kamila Zielińskiego.

Młodzież klas najwyższych technikum samochodowego i technikum cyfrowych procesów graficznych wraz z młodzieżą gimnazjum Turzy Śląskiej oraz gimnazjum w Pszowie wspólnie zmagała się z zadaniami matematycznymi, rysowaniem w 3D oraz obliczeniami kubatur i elewacji znanych zabytków miasta Kraków i łącząc siły razem osiągali sukces w postaci rozwiązanych zadań, obliczonych pól powierzchni i kubatur.

POWIĘKSZ

Jak tradycja każe - podczas spotkania młodzież odwiedził Mikołaj z workiem słodyczy, nie zabrakło także innych atrakcji i losowania nagród ufundowanych przez Miasto Pszów.

POWIĘKSZ

Całość podsumowana została testem Kahoot wiedzy o bryłach przestrzennych rozwiązywanym na uczniowskich smartfonach. Realizacja projektu zaowocowała podniesieniem kompetencji matematycznych wśród uczniów zaangażowanych w innowację.

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

> > > Zobacz film:

 

 > > > wróć


Oferta edukacyjna

Zasady rekrutacji

Nabór elektroniczny


Arkusze.pl

Zanieczyszczenie powietrza

WST - współpraca

Współpraca z Cechem

Współpraca z Izbą Gospodarczą

YOUTUBE

KONKURS

KONKURS

Erasmus +

Leonardo da Vinci

TCPG online

Moje Stypendium

Lipdub

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Losy absolwentów

50-lecie

Wirtualny spacer

Zdjęcie panoramiczne

Przytulisko

Wolne zasoby

Pierwsza pomoc


 

BIP

 

© 1998-2017 ZSP w Pszowie
licznik