ZSP w Pszowie
www.zspszow.slask.pl

 

Europejski Dzień Języków 2002

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków 26 września 2002 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie zorganizowano wystawę przedstawiającą państwa europejskie, ich kulturę, zwyczaje i język. Była to kontynuacja zeszłorocznych imprez zorganizowanych w szkole z tejże okazji- uczniowie przygotowali wtedy kawiarenki językowe (angielską, niemiecką i rosyjską) oraz brali udział w licznych konkursach językowych - m.in. Rambit Językowy, Zapasy Językowe.

W tym roku uczniowie wybrali poszczególne kraje europejskie i zgromadzili na swoich stanowiskach liczne materiały kojarzące się z danym krajem. Można było w ten sposób dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o takich krajach jak Niemcy, Włochy, Francja, Szkocja, Irlandia i Wielka Brytania. Uczniowie wykazali wiele inwencji twórczej w projektowaniu swojego stanowiska. W szkole można było spotkać w tym dniu wielu Szkotów w narodowych strojach, Bawarczyków czy też Francuzów. Zewsząd rozbrzmiewała muzyka kojarzona z poszczególnymi krajami i powiewały narodowe flagi. Odbyła się również degustacja charakterystycznych potraw (francuskie sery, bagietki, angielskie herbatniki oraz kawa po irlandzku).

Wystawę uroczyście otworzyła pani dyrektor mgr Grażyna Szweda, po czym wszyscy uczniowie mogli wraz ze swoimi nauczycielami zobaczyć efekty pracy i przygotowań kolegów a także wyrazić swoją opinię na temat tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków w postaci ankiety przygotowanej specjalnie na tą okazję.

Ciekawym punktem wystawy była prezentacja multimedialna obrazków z różnych galerii m.in. Mleczki, które ściśle dotyczyły nauki języków obcych. Przygotował ją jeden z uczniów naszej szkoły. Wprowadzały one element zabawy i wywoływały śmiech wśród zwiedzających. Ponadto opiekun Klubu Europejskiego działającego w szkole przygotował specjalne tablice prezentujące kraje Unii Europejskiej.

Nad całością imprezy czuwali nauczyciele z zespołu języków obcych a uczniowie koła fotograficznego uwiecznili obchody Europejskiego Dnia Języków na zdjęciach.

Sprawozdanie przygotowała:
przewodnicząca zespołu języków obcych Joanna Krauz-Zalewska

wróć
  © 1998-2011
ZSP w Pszowie