Witaj na stronach ZSZ w Pszowie

Osiągnięcia uczniów i szkoły:

VI 2002 r.
Szkolne strony internetowe o Unii Europejskiej zajęły trzecie miejsce w Województwie Śląskim w konkursie organizowanym przez Prezydenta RP "Euroszkoła w Internecie".

IV 2002 r.
II miejsce (najwyższe, pierwszego nie przyznano) dla Grupy Teatralnej w finale centralnym I Ogólnopolskiego Konkursu o Rodzinie "Mieć Taki Dom". Konkurs organizowany był pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Młodzież przedstawiła inscenizację przygotowaną przez panie: Mirelę Chodyko i Blandynę Porąbkę według scenariusza "Zbuduję dom z cegieł miłości".

IV 2002 r.
Organizacja konkursu komputerowego dla młodzieży regionu pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego "Dziedzictwo historyczne Ziemi Wodzisławskiej".

I 2002 r.
II miejsce w V Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "Radlińskie Betlejki". Przedstawienie przygotowywali: mgr Mirela Chodyko oraz mgr Blandyna Porąbka. Zdjęcia.

XII 2001 r.
Wyróżnienie na zorganizowanym przez Rybnickie Centrum Kultury w Rybniku "Konkursie Gawędziarzy" - Anna Cuber z III LZ, gawęda "Sto lat temu" wg własnego autorstwa.

VI 2001 r.
Szkolne strony internetowe redagowane przez zespół: Łukasz Piątkowski, Piotr Wójcik, Bogusław Kuczek, zajęły drugie miejsce w Województwie Śląskim w konkursie organizowanym przez Prezydenta RP "Euroszkoła w Internecie".

IV 2001 r.
Organizacja konkursu komputerowego dla młodzieży regionu pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego "Ziemia Wodzisławska na progu XXI wieku".

III 2001 r.
I miejsce (Dawid Drej i Dawid Pączka) w Turnieju Wiedzy Historycznej "Millenium 2000" zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Pszowa.
Uczniów przygotowali: mgr Tomasz Kurant i mgr Hanna Kopacz.

I 2001 r.
Grand Prix w IV Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "Radlińskie Betlejki". Przedstawienie przygotowywali: mgr Mirela Chodyko, mgr Blandyna Porąbka oraz ks.Bogdan Michalski. Zdjęcia.

VI 2000 r.
W konkursie "Kapelusz stulecia" zorganizowanym przez Muzeum w Rybniku oraz firmę "Porthos" z Warszawy uczennica Zuzanna Kubica zdobyła pierwsze miejsce. W konkursie brało udział 238 uczestników. Opiekunem uczennicy była mgr Blandyna Porąbka.

V 2000 r.
Wicemistrzostwo Polski podczas Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego "Gdańsk 2000" zdobyte przez Katarzynę Suchanek. Awans do mistrzostw Europy.

III 2000 r.
Drugie miejsce w konkursie fryzjerskim w Wojewódzkich Eliminacjach do Mistrzostw Polski. Wyróżnienie to, zdobyła Katarzyna Suchanek, która uczy się zawodu w zakładzie fryzjerskim Iwony Witaszak, oraz w szkole pod kierunkiem Haliny Kocjan.

III 2000 r.
Trzecie miejsce w powiatowych eliminacjach XLV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczennicę Ewę Milej z klasy I LZ przygotowała mgr Mirela Chodyko.

I 2000 r.
I miejsce w III Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "Radlińskie Betlejki". W konkursie brało udział 68 zespołów z całego Śląska. Młodzieżową Grupę Teatralną przygotowywali: mgr Mirela Chodyko, mgr Blandyna Porąbka oraz ks.Bogdan Michalski. Zobacz pokaz: Jasełki 1999

XI 1999 r.
Wyróżnienie w konkursie na logo Euroregionu Silesia -Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry - Piotr Wójcik, klasa III Ta Technikum Samochodowego.

1999 r.
III miejsce w Przeglądzie Zespołów Teatralnych w Rybniku.

I 1998 r.
Zaistnienie Szkoły w Internecie, jako pierwszej w powiecie wodzisławskim, i jako drugiej w regionie (Ziemia Rybnicko-Raciborsko-Wodzisławska).
Zobacz historię internetu w szkole.

1998 r.
I miejsce w XXX Ogólnopolskim Rajdzie "Gwarków".

1998 r.
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego w Katowicach.

IX-X 1997 r.
Powstanie pracowni komputerowej. Informatyka jako przedmiot nauczania. Uzyskanie dostępu do internetu.

1995 r.
Nagroda Publiczności w Międzynarodowych Młodzieżowych Mistrzostwach Fryzjerskich w Darmstadt.

1995 r.
II miejsce w Regionalnym Konkursie Gawędziarskim w Rybniku.

1995 r.
I miejsce w Miejskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych.

1994 r.
II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Mody Fryzjerskiej i Kosmetycznej w Poznaniu.

1993 r.
II miejsce w Otwartych mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego w Gdańsku.

1992 r.
II miejsce w Konkursie o Puchar Przechodni Cierplikowskiego w Sieradzu.

1981-1994 r.
Wyróżnienia II i III stopnia w Wojewódzkich Przeglądach Szkolnych Zespołów Artystycznych dla Szkolnego Teatru Poezji.

1988 r.
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Umiejętności o tytuł "Najlepszego ucznia w zawodzie odzieżowca" organizowanym przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Katowicach.

1988 r.
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Wzorowy Uczeń Rzemiosła 88" organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą w Katowicach.

1983 r.
I miejsce w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla szkół zawodowych.

1983 r.
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Umiejętności Zawodowych w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

wróć

Strona na serwerze: http://zspszow.slask.pl © 1998-2001