ZSP w Pszowie
www.zspszow.slask.pl

Archiwum wiadomości - rok szkolny 1999/2000

Radlin w internecie
Od 7 kwietnia pod adresem http://www.radlin.prv.pl można zobaczyć konkursowe strony o Radlinie wykonane przez uczniów Technikum Samochodowego Łukasza Piątkowskiego i Piotra Wójcika.

Kampania wyborcza
Kwiecień. Trwa kampania wyborcza do samorządu szkolnego. Wybory w połowie kwietnia. Po wyborach pełna prezentacja nowego samorządu w internecie na stronach szkoły.

Coraz ładniej
Kwiecień. Szkoła pięknieje. Zwyciężyło przekonanie, że szkoła też powinna elegancko wyglądać. Wymieniono kolejne drzwi, trwa remont dwóch sal lekcyjnych, wymieniono krzesła i stoły w pokoju nauczycielskim.

Nowe sukcesy
W marcu uczniowie szkoły sięgnęli po kolejne sukcesy, tym razem w dziedzinie fryzjerskiej oraz recytatorskiej. Szczegóły tutaj.

Nowy komputer
15 marca w szkole "pojawił się" nowy komputer. "Maleństwo" ma 128 MB i wyposażony jest w kartę telewizyjną.

Dzień Otwarty
25 lutego odbył się Dzień Otwarty w ZSZ w Pszowie. Ósmoklasiści mogli zwiedzać szkołę: pracownie przedmiotowe, wystawy, pokazy.

Nowy semestr
Od 7 lutego rozpoczął się nowy semestr roku szkolnego 1999/2000. Powodzenia!

Ferie zimowe
W okresie 24.01 do 04.02 trwają ferie zimowe. Niestety ze względów, jak zawsze tych samych, zajęć w szkole brak. Można skorzystać jedynie z pracowni komputerowej oraz z sali sportowej (w SP1). Szczegóły na stronie głównej.

Dzień Otwarty
Na 25 lutego zaplanowany jest Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Pszowie. Zapraszamy ósmoklasistów, rodziców i wychowawców w godzinach od 9.00 do 18.00.

Rocznica sieciowa
19 stycznia minęła druga rocznica zaistnienia ZSZ w Pszowie w internecie, jako pierwszej szkoły w powiecie wodzisławskim, i jako drugiej (po IVLO w Rybniku-składamy pokłon) na ziemi rybnicko-wodzisławskiej. Obecnie szkoła, niestety jako jedyna, prowadzi w regionie aktywną dziełalność w sieci WWW. Piszemy o tym samochwalebnie, ponieważ w związku z rocznicą, gratulacji nie było, i bardzo byśmy się zdziwili gdyby były.

Klasyfikacja
Klasyfikacja za I półrocze przebiegła bardzo sprawnie i prawie bezboleśnie. Najciekawsze jest to, że nie ma już uczniów miernych i nagannych. Jedynie jest trochę dopuszczonych. Niesamowite przeobrażenie!

Sukces Jasełek
Przedstawienie jasełkowe pt. "Na początku było Słowo..." odniosło sukces na przeglądzie w Radlinie, zajmując pierwsze miejsce wśród 68 zespołów. Szczegóły na stronie poświęconej sukcesom szkoły i uczniów.

Po sylwestrze
Po sylwestrze wszyscy wrócili do szkoły. Komputery nie padły, milenijna pluskwa, prawdopodobnie, utopiła się w szampanie.

Nowy Rok - Nowy Plan
Od nowego roku - nowy plan, nowi nauczyciele. Główna przyczyna - powiększanie się rodzin nauczycielskich.

Jasełki
22 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Samorzad Szkolny, panie z polskiego oraz księży. Sprowadzono profesjonalny sprzęt nagłaśniajacy. Przygotowania trwały tydzień.

Kursy komputerowe
Od lutego znów w szkole rusza kursy komputerowe, tym razem dla nauczycieli. Prawdopodobnie kadra pedagogiczna ZSZ w Pszowie będzie w niedługim czasie bardzo zkomputeryzowana. Oby!

Siłownia w nowym pomieszczeniu
Przeniesiono siłownię do nowego, wyremontowanego pomieszczenia w piwnicy. Zaplecze WF będzie mogło wrócić do swojej roli.

Giełda krawcowych
Odbyła się kolejna giełda zorganizowana przez warsztaty krawieckie. Można było kupić: poduszki, kapelusze, rękawiczki, serwety. Ceny konkurencyjne.

Koncert w szkole
W Szkole odbył się koncert zespołu Poziom 600. Zespół działa na regionalnej scenie muzycznej dłużej niż wiek najstarszego ucznia w szkole.

Dyskoteka Andrzejkowa
Z okazji zbliżających się Andrzejek, w Szkole, 24 b.m. odbędzie się dyskoteka, zorganizowana przez Samorząd Szkolny.

Pan Tadeusz
Znaczna część uczniów zobaczyła w mijającym tygodniu ekranizację "Pana Tadeusza" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dwanaście ksiąg przeczytanych w dwie i pół godziny!

Nowa siłownia
Trwa remont jednego z pomieszczeń w piwnicy z przeznaczeniem na siłownię.

Zmiana numeracji
W Szkole zmieniono numerację sal i pomieszczeń. Zamieszanie trwało dwie godziny. Najciężej przeżyli to niektórzy nauczyciele, przywiązani od lat do swoich liczb.

Kolejne remonty
Wyremontowano i wymalowano we własnym zakresie kolejne sale lekcyjne, tym razem z języka polskiego, z fizyki oraz do przedmiotów samochodowych.

Komputer dla nauczyciela
W pokoju nauczycielskim pojawił się komputer wraz z drukarką. Jest to niewątpliwie nowatorskie rozwiązanie. Reakcja Grona była umiarkowanie radosna.

Cegiełki
Od niedawna można kupić Cegiełki na rozwój Szkoły, o nominałach 1zł, 2zł, 5zł i 10zł. Po wyczerpaniu emisji, przewidziano losowanie nagród.

Nowy komputer
Szkoła zakupiła do pracowni komputerowej nowy komputer (Celeron 400/64 MB). Jest on także wyposażony w nagrywarkę CD (Philips 2x), oczywiście dla celów archiwizacyjnych. Poprzednik nowego komputera znalazł przytulne miejsce w pokoju nowoprzyjętej księgowej.

Dzień Nauczyciela
14 października obchodzono w szkole uroczyście Dzień Nauczyciela, zwany dniem KEN (?!). Lekcji nie było. Głównym punktem obchodów była udana akademia, przygotowana przez klasy: IILZ i IITA. Oprócz piosenek, wierszy, itd., nie zabrakło oczywiście dowcipów o nauczycielach.

Nowy Wicedyrektor
Powołany został nowy(a) Wicedyrektor. Została nim nauczycielka matematyki mgr Izabela Widera. Życzymy powodzenia.

Nowe regulaminy
Szkole przybyło kilka nowych regulaminów. Przede wszystkim Regulamin Szkoły, regulaminy oceniania, regulaminy, regulaminy... Przydałby się Regulamin Regulaminów oraz Regał Regulatorów. Prosimy powtórzyć ostatnie zdanie szybko pięć razy!

Remonty sal
Wyremontowano kolejną salę, tym razem do języka polskiego. Czynu tego dokonała brygada remontowa z klasy IIITA.

Supermikroskop
Szkoła zakupiła także supermikroskop. Podobno można nim powiększyć wszystko. Również nakłady na polską oświatę(!).

1 września !
Nowy rok szkolny 1999/2000. Przedostatni w tym wieku. W ZSZ w Pszowie nowa szkoła: Liceum Techniczne o profilu: Transport i Komunikacja. W roku szkolnym 1999/2000 Zespół Szkół to 36 oddziałów i ponad 1000 uczniów.

Komputer dla mechanika samochodowego
W roku szkolnym 1999/2000 komputery pojawiają się w szkole zasadniczej, narazie w klasach mechaników, jako przedmiot: Podstawy Użytkowania Komputera.

Giełda książek
W połowie września na terenie szkoły odbywała się giełda używanych książek. Okazało się, że większość uczniów zjadła stare książki w czerwcu, i kupiła nowe we wrześniu!

Sprzątanie świata
17 września odbyło się sprzątanie świata, głównie dookoła szkoły. Klasy popołudniowe chodziły już niestety z pustymi workami. Zabrakło śmieci!

Nowe zakupy
Na przełomie września i października zakupiony będzie nowy komputer z nagrywarką CD. W pozostałych komputerach zwiększona zostanie pamięć oraz uzupełnione karty dźwiękowe.

Identyfikatory
Od 20 września, jak co roku, obowiązywać będą przy wejściu do szkoły identyfikatory. Dla zapominalskich przygotowano tarcze szkolne!

  © 1998-2011
ZSP w Pszowie