ZSP w Pszowie
www.zspszow.slask.pl


Nowy rok szkolny wkrótce

1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Zapraszamy pierwszoklasistów na godzinę 9.00.

Pozostałe klasy na godzinę 8.00.

(B-Q)

sierpień 2004

 

wróć

Rok szkolny 2004/2005 rozpoczęty

1 września dla 879 uczniów naszej szkoły rozpoczął się nowy rok szkolny 2004/2005.

313 pierwszoklasistów rozpoczęło naukę w technikum, w liceum profilowanym oraz w szkole zawodowej.

Jak co roku pojawili się, także nowi nauczyciele.

(B-Q)

wrzesień 2004

 

wróć

Karaoke po europejsku

28 września w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych odbył się w szkole konkurs karaoke. Uczniowie mogli wykazać się talentami lingwistycznymi oraz muzycznymi i estradowymi. Publiczność oraz jury konkursowe jednogłośnie wyróżniło Monikę Roszak z klasy II LC, która zaśwpiewała piosenkę Celine Dion "My heart will go on" oraz Dawida Blachę z klasy II LA, który w pięknym stylu wykonał utwór Roy'a Orbisona "Pretty woman". Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych.

Beata Branny

wrzesień 2004

 

wróć

Ku pamięci

2 października po ciężkiej chorobie zmarł pan Henryk Mendyka, dyrektor naszej szkoły w latach 1964-1975. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział dyrekcja oraz delegacja nauczycieli i uczniów.

Jeszcze w październiku ubiegłego roku gościliśmy pana Henryka Mendykę na uroczystościach z okazji jubileuszu 40-lecia szkoły. W dziale "Wspomnienia" można przeczytać Jego refleksje związane z okresem powstawania szkoły.

(B-Q)

październik 2004

 

wróć

Stypendysta premiera

Uczeń naszej szkoły (Technikum Samochodowego) Rafał Krupa z klasy V Ta otrzymał (po raz drugi) naukowe stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2004/2005.

Gratulujemy !

(B-Q)

październik 2004

 

wróć

Wampirek w akcji

25 października po raz ósmy z kolei Klub Honorowych Dawców Krwi "Wampirek" zorganizował w szkole zbiórkę krwi. Tym razem 62 uczniów oddało łącznie 27,35 litrów cennego płynu. Nad całością akcji czuwała pielęgniarka szkolna Barbara Gradzińska. W sumie we wszystkich akcjach zebrano do tej pory ponad 200 litrów krwi.

Zobacz także: Klub HDK "Wampirek".

(B-Q)

październik 2004

 

wróć

Nowości w serwisie

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma nowościami w serwisie (linki w prawym menu):

 • Zarządzanie informacją - strony poświęcone realizacji tego profilu w naszej szkole
  Między innymi można zobaczyć tam wybrane prace wykonane przez uczniów w ramach przedmiotów komputerowych związanych z profilem oraz inne informacje.

 • Otwarta szkoła - platforma dla nauczycieli w ramach programu "Partnerstwo dla Przyszłości"
  Partnerstwo dla Przyszłości to wieloletni program edukacyjny, który ma na celu upowszechnienie korzystania z nowoczesnych i legalnych rozwiązań informatycznych w polskich szkołach.

  (B-Q)

  grudzień 2004

   

  wróć

 • 7 lat online

  W styczniu br. mija siedem lat od pojawienia się naszej szkoły w internecie. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie był pierwszą szkołą w powiecie wodzisławskim posiadającą własne strony www, a drugą na ziemi rybnicko-wodzisławskiej. Przez lata te powstało setki stron, a serwis informacyjny był zawsze aktualny. W ramach serwisu powstało wiele stron tematycznych i konkursowych. Od ponad siedmiu lat internet w naszej szkole był i jest traktowany priorytetowo. Efektem tego jest rozwijająca od wielu lat internetyzacja szkoły we wszystkich płaszczyznach jej funcjonowania: dydaktycznej i administracyjnej. Więcej o rozwoju internetu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie dowiesz się na stronie: Internet w szkole 1997-2004.

  Zobacz także nowe zdjęcia w albumie zdjęć.

  (B-Q)

  styczeń 2005

   

  wróć

  Akcja "Miłośników teatru"

  Akcja Święta tuż, tuż...

  My uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie należące do kółka "Miłośników teatru i nie tylko..." 13 grudnia 2004 roku wybrałyśmy się do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im. dr. M. Trzyniskiej-Fajfrawskiej na ul. Gościnnej 8 w Katowicach.

  Naszym celem wyjazdu była chęć podarowania prezentów oraz zobaczenia na twarzach wychowanków ośrodka radosnego uśmiechu. Uważamy, iż nasz cel został w pełni zrealizowany. Po długiej i zabawnej podróży Pani dyrektor Ośrodka bardzo ciepło i serdecznie nas przywitała. Po rozgoszczeniu się zostaliśmy oprowadzeni po cały ośrodku,

  Dzięki czemu mogłyśmy zobaczyć pracę opiekunów opiekunów, rehabilitantów i dzieci. Atmosfera w ośrodku była bardzo przyjazna, pomieszczenia bardzo kolorowe.

  W świetlicy czekał na nas poczęstunek, a po krótkiej chwili zaczęłyśmy rozpakowywać prezenty, które przywiozłyśmy. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Nasz podarunki utworzyły dwie duże góry zabawek, dzięki Panu Sławomirowi Szymiczkowi, który był naszym głównym sponsorem.

  Mamy nadzieję, że to nie był nasz pierwszy i ostatni wypad, ponieważ mamy już w planach kolejny wyjazd, który jest przewidziany na czerwiec.

  Chcemy jeszcze podziękować wszystkim w imieniu naszym, dzieci oraz pracowników ośrodka za podarowane prezenty.

  Serdecznie dziękujemy.

  przygotowała Joanna Leszczyńska

  styczeń 2005

   

  wróć

  Kolejne pożegnanie

  8 lutego w wieku 85 lat zmarł były wicedyrektor naszej szkoły w latach 1964-1980 pan Bolesław Gatnar. Oprócz nauczania takich przedmiotów jak fizyka i bhp, pan Gatnar był miłośnikiem i aktywnym organizatorem szkolnej turystyki. Absolwenci wspominają Go jako nauczyciela wymagającego ale sprawiedliwego.

  (B-Q)

  luty 2005

   

  wróć

  Wizyta biskupa

  11 lutego odwiedził naszą szkołę Biskup Pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Stefan Cichy. Po przywitaniu przez dyrekcję szkoły oraz delegację młodzieży odbyło się uroczyste spotkanie biskupa z kadrą pedagogiczną. Na koniec spotkania biskup udzielił szkole błogosławieństwa.

  Zobacz dalsze zdjęcia

  (B-Q)

  luty 2005

   

  wróć

  Sportowy sukces

  Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie w sładzie: Jacek Widenka i Tomasz Wojak zajęła I miejsce w II Międzynarodowym Turnieju w Bowlingu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Drużynę przygotował nauczyciel wychowania fizycznego pan Kijowski.

  Bowling to sport polegający na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Więcej informacji na temat tej dyscypliny można przeczytać na stronie www.bowling.pl.

  (B-Q)

  luty 2005

   

  wróć

  Historyczne potyczki

  10 marca uczeń naszej szkoły Dawid Drej (V TA) zajął czwarte miejsce w konkursie historycznym szkół ponadgimnazjalnych "Historia Polski 1918-1945" zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Koło Historyczne przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. W konkursie brali udział również: Krzysztof Baron (I TA), Tobiasz Baca (II LD), Maciej Palkij (III TB) oraz Marek Olejniczak (III TB). Uczniów przygotował pan Tomasz Kurant.

  (B-Q)

  marzec 2005

   

  wróć

  Dzień Otwarty

  12 kwietnia (wtorek) zapraszamy gimnazjalistów, rodziców oraz wychowawców do odwiedzenia naszej szkoły. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt: tel.: 4557165.

  (B-Q)

  marzec 2005

   

  wróć

  Kolejna akcja Wamirka

  23 marca, po raz dziewiąty działający w naszej szkole Klub Honorowych Dawców Krwi "Wampirek" zorganizował zbiórkę krwi. Tym razem 57 osób (uczniów i nauczycieli) oddało łącznie 25,4 litra cennego płynu. Nad całością akcji czuwała pielęgniarka szkolna Barbara Gradzińska. W sumie we wszystkich akcjach zebrano do tej pory ponad 226 litrów krwi.

  Zobacz także: Klub HDK "Wampirek".

  (B-Q)

  kwiecień 2005

   

  wróć

  Odwiedziny gimnazjalistów

  12 kwietnia odbył się Dzień Otwarty. Kilkuset gimnazjalistów wraz z wychowawcami odwiedziło naszą szkołę, podziwiając przygotowane z tej okazji przez uczniów i nauczycieli, pokazy i prezentacje. Zobaczyć można było m.in.: pokazy mody, wystawy osiągnięć, wyposażenie pracowni przedmiotowych. Wielu gimnazjalistów wyraziło chęć kontynuowania od września nauki w naszej szkole.

  Zobacz zdjęcia: Dzień Otwarty - 2005

  (B-Q)

  kwiecień 2005

   

  wróć

  Pożegnanie absolwentów

  15 kwietnia pożegnaliśmy uroczyście absolwentów dwóch klas liceum profilowanego III LA oraz III LB (profile: kreowanie ubiorów i transportowo-spedycyjny).

  Uroczystość, z udziałem zaproszonych rodziców, uświetniły przygotowane z tej okazji występy artystyczne. Z większością absolwentów spotkamy się jeszcze w czasie matur - POWODZENIA !

  Zobacz zdjęcia: Zakończenie klas III - 2005

  (B-Q)

  kwiecień 2005

   

  wróć

  Nabór elektroniczny

  W roku szkolnym 2005/2006 rekrutacja do klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru.

  Kandydaci dokonują tylko i wyłącznie rejestracji elektronicznej na stronach www.rybnik.edu.com.pl w terminie od 16 maja do 17 czerwca 2005 roku.

  Rejestracji dokonuje się we własnym zakresie (w gimnazjum lub w domu).

  (B-Q)

  kwiecień 2005

   

  wróć

  Konferencja sierpniowa

  Konferencja Rady Pedagogicznej przed nowym rokiem szkolnym 2005/2006 odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 10.00.

  dyrekcja

  lipiec 2005

   

  wróć

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2005/2006 odbędzie się 1 września o godzinie:

 • 10.00 dla klas I

 • 9.00 dla pozostałych klas.

  (B-Q)

  lipec 2005

   

  wróć
 •   © 1998-2011
  ZSP w Pszowie