PRZEDŚWIĄTECZNY WYPAD DO ORŁOWEJ

15 grudnia młodzież naszej szkoły wraz z młodzieżą ZSP nr 1 i 2 w Rydułtowach spotkała się z uczniami czeskiego gimnazjum w Orłowej. Spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy wyżej wymienionych szkół i miało charakter bożonarodzeniowy i karnawałowy.

Przyszłe fryzjerki z Pszowa wykonały osiem pomysłowych fryzur karnawałowych. Czeskie modelki ubrane zostały w wymyślne stroje karnawałowe wykonane z worków, papieru i srebrnej folii. W tym samym czasie, kiedy dziewczyny z gimnazjum stroiły się do pokazu, pozostali uczestnicy spotkania wykonywali piękne stroiki świąteczne, które póżniej ozdobiły stoły z bożonarodzeniowymi przysmakami.

Po gorączkowych przygotowaniach pozostało uczestnikom spotkania już tylko podziwiać efekty swojej pracy. Na sali gimnastycznej odbyła się oficjalna prezentacja modelek w strojach i fryzurach karnawałowych, dodatkową atrakcją był pokaz tańca nowoczesnego oraz wspólne kolędowanie. Polskie kolędy przepięknie zaśpiewała młodzież z rydułtowskiego liceum. Polsko-czeskie spotkanie zostało uwieńczone degustacją potraw świątecznych wykonanych w większości przez przyszłych kucharzy z ZSP nr 2 w Rydułtowach.

POWIĘKSZ
Foto: ze stron SOS Orlová-Lutyně

koło dziennikarskie

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik