ZE ZDROWIEM ZA PAN BRAT

W dniach od 12 do 22 marca w naszej szkole trwały Dni promocji zdrowia, które w tym roku odbywały się pod hasłem: "Ze zdrowiem za pan brat" - taka też była tematyka trzech konkursów. Pierwszy o charakterze międzyklasowym na najlepszy plakat na temat oczywiście zdrowego trybu życia, sprawdzał umiejętności plastyczne i pomysłowość uczniów. Dwa pozostałe, pozostające również w kręgu tematyki zdrowotnej, kierowane były do wszystkich tych, którzy chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami fotograficznymi lub językowymi.

Podczas tych dni uczniowie brali udział w różnych prelekcjach. O zagrożenia cywilizacyjnych niezwykle ciekawie opowiadała nasza szkolna higienistka, honorowi krwiodawcy próbowali zachęcić młodzież do włączenia się w tą szczytną akcję, pani Weronika Kałuża instruowała nas w jaki sposób mamy udzielić pierwszej pomocy, tak, by nie zaszkodzić poszkodowanemu, o zagrożeniach narkomanią i misji Marka Kotańskiego mówiła pani Katarzyna Leśniewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, natomiast pracująca w tej samej poradni pani Grażyna Stalska w spotkaniach z naszymi uczniami poruszyła temat przeciwdziałania przemocy.

POWIĘKSZ

Podczas Dni promocji zdrowia mieliśmy także okazję wziąć udział w warsztatach "Jak pokonać uzależnienie?", które prowadzone były przez przedstawicieli Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Perła". Jednak największą frajdę sprawiły nam kosmetyczki ze ZSP w Rydułtowach, których talent i umiejętności mogliśmy podziwiać na paznokciach dziewcząt, a umiejętności zdobyte podczas zajęć z masażu pozwoliły goszczącym u nas uczennicom na bezwzględne rozprawienie się z naszymi obolałymi karkami i plecami.

Finalizacją Dni promocji zdrowia był quiz, który odbył się ostatniego dnia akcji na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzeni przedstawiciele wszystkich klas obecnych w tym dniu w szkole wzięli udział w zabawie. Walka między grupami była zacięta, wygrała klasa I TA, miejsce II zajęła klasa II LA, natomiast III - II TA.

Organizatorami całego przedsięwzięcia były panie: Wioleta Tkaczyk oraz Anna Wołowiec.

Dawid Machecki
koło dziennikarskie

Zobacz również zdjęcia...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik