PROJEKT "FRYZJER - KREATOR WIZERUNKU BEZ GRANIC"

Nasza szkoła od września tego roku (2012) przygotowuje się do realizacji projektu Leonardo Da Vinci. Koordynatorką projektu jest Pani Anna Borsukiewicz, która w poprzednim roku szkolnym przygotowała formularz wniosku do projektu mobilności w ramach programu LdV pod tytułem "Fryzjer - kreator wizerunku bez granic". W wrześniu szkoła otrzymała wiadomość, że projekt ten otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i jest dopuszczony do realizacji.

W projekcie będą uczestniczyć uczniowie technikum usług fryzjerskich, którzy wykazują duże zainteresowanie zawodem, chcą poznać tajniki profesji oraz cechuje ich wrażliwość estetyczna połączona z chęcią kontaktu z rynkiem europejskim. Obecnie trwa rekrutacja uczestników. Projekt odbywania stażu w zakresie usług fryzjerskich jest dla uczniów nowością. Otwiera im możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności, pozwoli na poznanie innowacyjnych rozwiązań o standardach europejskich. Głównym celem naszego projektu jest zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy. Partnerem w projekcie w ramach programu LdV jest North West Academy of English. Każdy może zaznajomić się z placówką partnera wchodząc na stronę www.northwestacademy.net.

Trzytygodniowy staż w salonach fryzjerskich odbędzie jedna grupa uczniów (17 osób) w Londonderry w Wielkiej Brytanii w terminie od 23 maja do 14 czerwca 2012 roku. Uczniowie prócz odbywania stażu będą również uczestniczyć w kursie językowym prowadzonym przez tamtejszych pedagogów. W planie wyjazdu są również wycieczki krajoznawcze, spotkania integracyjne, wyjścia do kina itp. Młodzież będzie zakwaterowana w kilkuosobowych apartamentach z aneksem kuchennym i pełnym dostępem do mediów. Przed wyjazdem wszyscy uczniowie wyłonieni w rekrutacji, mają obowiązek uczestniczyć w przygotowaniu pedagogiczno-językowym przeprowadzanym przez nauczycieli naszej szkoły.

Opiekunami uczniów w trakcie wyjazdu będą Pani Anna Borsukiewicz (koordynatorka projektu, opiekunka samorządu szkolnego oraz nauczycielka języka angielskiego) oraz Pani Iwona Stacha (nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, opiekunka samorządu szkolnego).

5 grudnia 2012 roku szkołę naszą odwiedził prezes North West Academy John Mc Gowan. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wizytę. Była to dla nas ogromna niespodzianka, ale również nowe doświadczenie. Podczas spotkania koordynatorka projektu miała możliwość omówienia wielu spraw z naszym gościem związanych z organizacją wyjazdu jak również planem pobytu młodzieży w Derry. John spotkał się również z młodzieżą naszej szkoły i zachęcił ich do udziału w projekcie.

Wszystkie informacje związane z realizacją projektu w naszej szkole będą od tej pory publikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

Życzymy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób są związani z realizacją projektu, powodzenia, wytrwałości i przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Pragniemy również podziękować naszej Pani Dyrektor i wszystkim zaangażowanym za pomoc przy realizacji projektu.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie"
Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik