WARSZTATY "W SŁUŻBIE NIEWIDOMYM"

15 kwietnia odbyły się warsztaty dla uczniów trzeciej klasy technikum fryzjerskiego i samochodowego przeprowadzone przez przedstawicieli Polskiego Związku Niewidomych z Wodzisławia Śląskiego. Temat warsztatów to: "W służbie niewidomym" czyli... ogólne informacje w zakresie zagadnień dotyczących tego, w czym, kiedy i w jakiej mierze widzący powinni przychodzić z pomocą osobom niepełnosprawnym wzrokowo. Uczniowie dowiedzieli jak funkcjonują w środowisku osoby niewidzące i niedowidzące jakie muszą pokonywać bariery w codziennym życiu.

Młodzież mogła zobaczyć i doświadczyć z jakich usprawnień korzystają te osoby i jak się zachować gdy spotykamy niewidzącego.

POWIĘKSZ

Ponadto uczniowie poznali pismo Breila. Korzystając z odpowiednich tablic ćwiczyli zapisy tym pismem. Zajęcia były związane z programem Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas na warsztatach. Następne spotkanie odbędzie się w czerwcu. Uczniowie będą doświadczać jak poruszać się w terenie z białą laska i przewodnikiem.

Małgorzata Chodura

Zobacz również zdjęcia...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik