WIZYTA CZESKICH FRYZJEREK

23-24 kwietnia gościła w naszej szkole grupa czeskich uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer wraz ze swoimi opiekunkami w ramach projektu Euroregionu "Polsko-czeska wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego".

POWIĘKSZ

Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie przyjaźni z naszymi polskimi uczniami kształcącymi się również w zawodzie fryzjer. Wizyta rozpoczęła się od krótkich zajęć integracyjnych, których celem było wzajemne poznanie się. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach fryzjerskich przygotowanych przez przedstawicielki firmy fryzjerskiej. Punktem kulminacyjnym było przygotowanie fryzur wieczorowych do fryzjerskiego show, które odbyło się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie mogli podziwiać przepiękne fryzury przygotowane przez mistrzynie grzebienia z Polski i Czech. Uczennice miały możliwość nauczyć się podstawowych słów z dziedziny fryzjerstwa w języku czeskim i polskim. Odpowiadały również na pytania z zakresu fryzjerstwa.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

Następnie cała grupa polsko-czeska przeniosła się do Gościńca Wodzisławskiego, gdzie odbyła się uroczysta kolacja z udziałem Pani Dyrektor, nauczycielek Pani Marzeny Buchalik, Agnieszki Siodłoczek, Joanny Krauz-Zalewskiej oraz koordynatorki projektu Mireli Szymczak. W trakcie kolacji uczniowie przełamywali bariery językowe, nawiązywali kontakty ze swoimi koleżankami z Czech. Po kolacji rozpoczął się wieczór narodowy, na którym czeskie uczennice zaprezentowały swój kraj, nauczyły śpiewać czeską piosenkę. Polska grupa zorganizowała quiz : Czy znasz kraj swojego sąsiada? Spotkaniu towarzyszyły śpiewy polskich piosenek, łamańce językowe oraz gry i zabawy integracyjne. Była to świetna okazja poznać się nawzajem oraz wymienić się doświadczeniem w zakresie nauki w zawodzie fryzjer. Drugi dzień pobytu naszych czeskich partnerów w szkole to zajęcia na pracowni fryzjerskiej, gdzie uczennice wykonywały sobie fryzury. Zniknęła bariera językowa, strach i obawa- uczennice świetnie się bawiły mogąc sobie eksperymentować na włosach. Grupa czeska mogła również zobaczyć ciekawe miejsca w Wodzisławiu. Nasze uczennice bardzo ciepło wspominają spotkanie ze swoimi koleżankami z Czech i już nie mogą się doczekać wizyty w Czechach, która odbędzie się 14 maja 2013 roku. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielkom, któe zaangażowały się w przygotowanie wizyty.

Joanna Krauz-Zalewska

Zobacz również zdjęcia...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik