PO POWROCIE Z LONDONDERRY

Grupa uczestników projektu Leonardo da Vinci pt. "Fryzjer - kreator wizerunku bez granic" wróciła z Wielkiej Brytanii. Dziewczyny są bogatsze o nowe doświadczenia zawodowe, których nabyły zarówno w salonach, jak również na warsztatach fryzjerskich. Już dziś myślimy o powrocie w tamte rejony. Pozostajemy w stałym kontakcie z koordynatorką projektu oraz z wszystkimi zapoznanymi osobami. Dziękujemy za wsparcie w działaniach i chcemy przekazać, że był to wspaniały czas, który dał nam ogromny bagaż wiedzy na przyszłość.

"Fryzjer - kreator wizerunku bez granic" to projekt mobilności polegający na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów w celu zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego.

POWIĘKSZ

17 uczennic z ZSP w Pszowie (wybranych w drodze trzy etapowej rekrutacji) odbyło trzytygodniowy staż w zakładach fryzjerskich w Londonderry w Wielkiej Brytanii. Uczennice były starannie przygotowane do wyjazdu poprzez dodatkowe zajęcia kulturowo-pedagogiczno-językowe. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli ZSP. Uczennice miały możliwość skorzystania z dodatkowych lekcji języka angielskiego, z zajęć z doradztwa zawodowego oraz komunikacji interpersonalnej. Po skrupulatnym przygotowaniu, grupa szczęśliwców wyjechała na staż zagraniczny. Dziewczęta prócz pracy w salonach fryzjerskich uczęszczały na kurs języka angielskiego w wymiarze 2 godzin dziennie przez pierwszy tydzień pobytu oraz wzięły udział w dwudniowych warsztatach fryzjerskich. Warsztaty prowadzone były przez cenionych stylistów, którzy przybliżyli uczennicom techniki stosowane w tamtejszych zakładach, głównie dotyczących farbowania, jak również obcinania i stylizacji włosów. Ponadto uczestniczki projektu miały możliwość bliższego poznania kultury i historii kraju. Wzięły udział w dwóch całodniowych wycieczkach do Giant Causeway oraz Aran Island. Całość pobytu została uhonorowana wręczeniem dwóch certyfikatów z odbycia kursu językowego oraz warsztatów fryzjerskich. Certyfikat "Europass", który jest najważniejszym dokumentem potwierdzającym wzięcie udziału w projekcie, zostanie uczennicom wręczony we wrześniu, kiedy to odbędzie się "Dzień stażysty", podsumowujący zadania i działania, jakie uczestniczki odbyły w ramach projektu.

 

Anna Borsukiewicz

 

Zobacz również:

 • Blog pisany w trakcie pobytu...

 • Więcej o projekcie...

   > > > wróć


 • Facebook

  Facebook

  Plan lekcji

  Podręczniki


   

  BIP

   

  Deklaracja dostępności

   

  © 1998-2022 ZSP w Pszowie
  licznik