WARSZTATY "W SŁUŻBIE NIEWIDOMYM"

6 września odbyły się warsztaty dla uczniów trzeciej klasy liceum profilowanego przeprowadzone przez przedstawicieli Polskiego Związku Niewidomych z Wodzisławia Śląskiego. Temat warsztatów: "W służbie niewidomym" czyli... ogólne informacje w zakresie zagadnień dotyczących tego, w czym, kiedy i w jakiej mierze widzący powinni przychodzić z pomocą osobom niepełnosprawnym wzrokowo a także orientacji w terenie osób niewidzących.

Uczniowie dowiedzieli jak funkcjonują w środowisku osoby niewidzące i niedowidzące, jakie muszą pokonywać bariery w codziennym życiu. Młodzież mogła zobaczyć i doświadczyć z jakich usprawnień korzystają te osoby i jak się zachować gdy spotykamy niewidzącego. Zajęcia odbywały na zewnątrz szkoły i dotyczyły orientacji w terenie. Uczniowie poruszali się po naszym mieście w goglach (uniemożliwiających widzenie), białą laską i osobą wspomagającą.

POWIĘKSZ

Ogromne podziękowania dla Polskiego Związku Niewidomych z Wodzisławia Śląskiego oraz całego Zarządu, szczególnie Pana instruktora, absolwenta naszej szkoły, za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

 

Elżbieta Tomas

Zobacz również więcej zdjęć...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik