KONKURS NA 50-LECIE

13 września miało miejsce posiedzenie jury oceniającego prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny i fotograficzny związany z obchodzonym jubileuszem 50-lecia szkoły "Są dni, do których warto powrócić..."

Celem konkursu było zachęcenie i zainspirowanie uczniów do przedstawienia w dowolnej formie plastycznej lub na fotografii tych chwil i dni z życia, które w wyjątkowy sposób kształtują przyszłość i teraźniejszość. Również chwile spędzone w szkolnej ławie, w społeczności szkolnej, która nacechowana jest niezwykle bliskimi więziami i cennymi relacjami między uczniami oraz kadrą szkolną. Zachęcaliśmy do przedstawiania własnych przeżyć, doświadczeń na ten temat.

Do konkursu napłynęło 53 zdjęć i prac plastycznych. Jury stanęło przed problemem wyłonienia spośród nich tych najciekawszych. Poziom nadesłanych prac był wysoki. Przewodnicząca komisji oceniającej podjęła decyzję o rozpatrzeniu prac w dwóch kategoriach I kategoria cykl zdjęć lub rysunków i II kategoria zdjęcie lub praca pojedyncza. Kryteriami oceniania były: zgodność pracy z tematem konkursu, pomysł i ujęcie tematu w interesujący sposób oraz wrażenia artystyczne oraz jakość wykonania pracy.

W skład jury weszli:

Przewodniczący:

 • dyrektor ZSP w Pszowie pani Izabela Widera

  Członkowie:

 • pani Barbara Chabior - przedstawiciel Rady Rodziców
 • pani Grażyna Zulska - nauczyciel bibliotekarz, prowadzący koło plastyczne w szkole
 • pan Daniel Szwankowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

  W kategorii cykl zostały przyznane dwie równorzędne pierwsze nagrody dla uczennic Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim Natalii Gwiszcz za cykl "Mój pierwszy dzień edukacji szkolnej" oraz Moniki Marcisz za cykl "Miłość. Powrót do słowa".

  W drugiej kategorii praca pojedyncza I miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie Adrianna Surma za pracę "Szkolny korytarz po godzinach", II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim Paulina Dzierżenga za pracę "Flyleaf-pusta strona". Trzecie miejsce przyznano dwóm uczennicom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie Angelice Dembowskiej za pracę "Szkolne przyjaźnie" oraz Wiktorii Sokół za pracę "Przeszłość i teraźniejszość" Ponieważ wiele prac zasługiwało na nagrody jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla prac Michaliny Dzierżęgi oraz Tomasza Musioła.

  Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczniów zapraszamy na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się dnia 26 września o godzinie 11.30 w naszej szkole. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału i gratulujemy talentów oraz ciekawych prac.

   

  Małgorzata Chodura

   > > > wróć


 • Facebook

  Facebook

  Plan lekcji

  Podręczniki


   

  BIP

   

  Deklaracja dostępności

   

  © 1998-2022 ZSP w Pszowie
  licznik