SZKOLNY DZIEŃ KARIERY ZAWODOWEJ

17 października po raz kolejny zorganizowano w naszej Szkole Dzień Kariery Zawodowej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. OTK to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, a także wzmocnienie świadomości potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela.

Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Blandyna Porąbka, natomiast partnerem - Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie.

Na terenie szkoły zorganizowano warsztaty dla gimnazjalistów z Pszowa, które miały na celu przybliżenie specyfiki następujących zawodów: fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych. W pracowni fryzjerskiej pod kierunkiem pani Blandyny Porąbki oraz uczennic z klasy II b gimnazjalistki mogły samodzielnie wykonać nowoczesną fryzurę. Ponadto miały okazję ocenić efekty pracy uczennic szkoły zawodowej, które z tej okazji przygotowały fryzury ekologiczne wykonane na główkach. W konkursie I miejsce zdobyła Żaneta Koloska z klasy II b, II miejsce - Martyna Grzybacz z klasy II b, III miejsce - Angelika Mika z klasy I b. Natomiast przyszli mechanicy uczestniczyli w lekcji otwartej w nowej pracowni elektrotechniki i elektroniki samochodowej, którą prowadził nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Daniel Szwankowski. Ponadto młodzież gimnazjalna została zapoznana szczegółowo z ofertą edukacyjną szkoły, spotkała się z pedagogiem szkolnym, uczestniczyła w zajęciach w bibliotece szkolnej, a także zwiedzała wystawy przygotowane z okazji jubileuszu 50-lecia ZSP w Pszowie.

POWIĘKSZ

Kiermasz ofert pracy to następne działanie, z którego mogli skorzystać uczniowie naszej szkoły. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śl., Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Wodzisławiu Śl., Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Radlinie, Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śl., Agencji Pracy Covebo w Raciborzu oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do świadomego i aktywnego kształtowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Zapoznano młodzież także z ofertami pracy w czasie wakacji w kraju i za granicą

POWIĘKSZ

Ponadto 15 października uczennice klas II b i III b uczestniczyły w warsztatach pn. "Kobieta przedsiębiorcza", które przeprowadzili przedstawiciele "Młodzi IG" (grupa ekspercka Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śl.), natomiast 17 października klasa III c wzięła udział w warsztatach "Młodzi na rynku pracy" nt zawierania umów o pracę, które przeprowadził pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Rybniku. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości doradcy zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie - pani Agnieszki Oślizło-Miler, której składamy serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę.

Spotkania zorganizowane w ramach OTP miały na celu przygotowanie młodego człowieka do umiejętnego poruszania się na rynku pracy oraz do świadomego i aktywnego kształtowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

Izabela Widera
Blandyna Porąbka

Zobacz również więcej zdjęć...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik