95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada grupa naszej młodzieży wzięła udział w uroczystych obchodach 95 rocznicy odzyskania niepodległości.

POWIĘKSZ

W tym roku, oprócz tradycyjnego złożenia kwiatów pod pomnikiem, uczniowie zaznaczyli swoją obecność na głównej części uroczystości, które odbyły się w Domu Kultury w Pszowie.

POWIĘKSZ

Młodzież naszej szkoły wystąpiła z krótkim programem artystycznym. Zaprezentowaliśmy wiązankę patriotycznych utworów poetyckich, która okraszona została nostalgiczną muzyką Szopena i przepiękną piosenką z repertuaru Jacka Wójcika: "Miejcie nadzieję..."

13 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To, jakże ważne dla Polaków, wydarzenie miało bardzo uroczystą oprawę. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu przez całą społeczność szkoły. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną, połączoną z krótkim rysem historycznym, dotyczącą przebiegu wydarzeń z 1918 roku, które doprowadziły do odrodzenia się Polski.

POWIĘKSZ

Później uczennice Ib, IIb i IVTA przedstawiły bardzo nastrojowy i podniosły montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Pauliny Rosy-Glaeser. Za przygotowanie i organizację akademii odpowiadała pani Hanna Kopacz.

Paulina Rosa-Glaeser
Hanna Kopacz

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik