SZLACHETNA PACZKA

Aż trudno uwierzyć, że "Szlachetna Paczka" ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Nasza szkoła już po raz drugi zaangażowała się w ten niesamowity projekt, w tym jednak roku objął on szerszym zakresem zarówno naszych uczniów, jak i nauczycieli. Wybierając potrzebującego sugerowaliśmy się jego potrzebami, nie byliśmy w stanie ofiarować opału na zimę, czy materiałów budowlanych, a wśród próśb potrzebujących pojawiały się i właśnie takie, ale żywność, środki czystości, ubrania były życzeniami, jak najbardziej możliwymi do spełnienia. Bardzo wielu z pracowników i uczniów zaangażowało się w akcję.

POWIĘKSZ

Jedni przynosili produkty spożywcze, artykuły chemiczne, inni ofiarowywali pieniądze. Nasza szkolna akcja zakończyła się w sobotę 7 grudnia, kiedy to 6 dużych paczek trafiło do wybranego przez nas człowieka.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu przyczyniliśmy się do zaspokojenia jego potrzeb i chociaż zbliżające się święta Bożego Narodzenia upłyną mu w spokoju i radości.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w Szlachetna Paczkę.

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik