FERIE NA LODZIE - NASI WOLONTARIUSZE W AKCJI

Już czternasty raz z rzędu Nasza Szkoła zorganizowała 10 lutego akcję "Ferie na lodzie" (tym razem po feriach).

Od 2003 roku aktywnie działa nasz klub wolontariatu składający się z uczniów oraz absolwentów naszej szkoły. Akcja "Ferie na lodzie" to już coroczna tradycja, która miejmy nadzieję, będzie kontynuowana. Odkąd w Liceum Profilowanym uruchomiono profil socjalny, budziły się nowe pomysły oraz kiełkowała chęć niesienia pomocy dzieciom z rodzin wielodzietnych, z rodzin rozbitych i wymagających pomocy. To właśnie uczennice Liceum Profilowanego zainicjowały współpracę z Zespołem Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych, obecnie, po przekształceniu w Wodzisławską Placówkę Wsparcia Dziennego "DZIUPLA". Po ukończeniu szkoły absolwenci trafiali do placówki w charakterze "pomagaczy" niosących radość i pomoc dzieciom. Działania o charakterze charytatywnym koordynuje ze strony WPWD pani Danuta Dyrek, która jest "starszym wychowawcą" i jednocześnie pedagogiem specjalnym.

POWIĘKSZ

Co roku nasi zaangażowani uczniowie stają się "aniołami" trzymającymi dzieci za rękę na lodowisku. Nasi nauczyciele - pani Elżbieta Tomas oraz pani Kinga Peteja włączają się aktywnie organizując zabawy dla dzieci na terenie szkoły. Jak zwykle nie brakuje absolwentek: Dominiki Kolorz oraz Sylwii Dudzik, które są witane przez dzieci z entuzjazmem. Duch współzawodnictwa oraz walki fair play był umacniany pod okiem sędziego. Nie zabrakło poczęstunku dla wszystkich oraz ciepłej herbaty. Dzieci zostały przywitane przez panią Dyrektor, poznały nowych kolegów i zostały oprowadzone po szkole, a najbardziej spodobał się im czerwony motocykl, który stoi na szkolnym korytarzu. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wychowanków DZIUPLI.

POWIĘKSZ

Uczniowie klasy IIILA oraz Ic spisali się na medal. Zaangażowanie naszych uczniów było naprawdę wielkie, dało się zauważyć radość płynącą prosto z ich serca. Zajęcia zostały wzbogacone poprzez rozwój stymulacji wzrokowo-ruchowej i materiały, które udostępnił terapeuta pedagogiczny w szkole. Wszystkich zachęcamy do "połknięcia bakcyla" pomagania innym, tak jak połknęła go przed laty pani Dominika Kolorz - obecny wolontariusz WPWD "DZIUPLA".

Danuta Dyrek

Zobacz również więcej zdjęć...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik