ZAKOŃCZENIE KLAS MATURALNYCH

25 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dwóch klas maturalnych IVTA i IIILA.

Na akademię przybyli zaproszeni goście Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Edyta Glenc, uczniowie kończący szkołę, rodzice oraz dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy trzeciej technikum, którzy, korzystając z pomocy swojej wychowawczyni Pani Iwony Stachy i polonistki Pani Pauliny Rosy Gleaser, przygotowali zabawne przedstawienie. Scenariusz akademii zawierał między innymi przyrządzenie i upieczenie wg przepisu ucznia. Wypiek powstał z cech, które każdy uczeń posiada czyli między innymi z humoru, wytrwałości, szczypty złośliwości, nieśmiałości i oczywiście odwagi. Następnie występujący przeczytali zeszyt uwag i w imieniu uczniów kończących szkołę i udzielili "nagan" nauczycielom. Jak się więc domyślacie było bardzo wesoło i nietypowo. Żegnając swoich starszych kolegów trzecioklasiści nie zapomnieli o życzeniach i słodkim upominku.

POWIĘKSZ

Pani Dyrektor Izabela Widera złożyła uczniom gratulacje z okazji ukończenia edukacji na poziomie ponadgimnazjalnym. Na wstępie wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce oraz wspierali szkołę w jej działalności. Natalia, uczennica klasy IVTA, osiągnęła bardzo wysoką średnią z ocen uzyskując świadectwo z wyróżnieniem. Nie zabrakło też nagród książkowych za sukcesy w konkursach i pracę na rzecz szkoły.

Podczas uroczystości głos zabrała także Naczelnik Wydziału Edukacji Edyta Glenc, która w poruszających słowach porównała życie każdego ucznia do głównej roli w filmie, jakim jest jego własne życie. Życzyła uczniom powodzenia na maturze i w egzaminach zawodowych oraz w zdobywaniu wymarzonej pracy. Przypomniała młodzieży, że życie składa się nie tylko z sukcesów, ale także porażek. Niepowodzenia zaś, to taki element życia, który ma czegoś nauczyć.

POWIĘKSZ

Uroczystość zakończyła się podziękowaniami, które przygotowała klasa IVTA dla dyrekcji i swoich nauczycieli. Zuzanna, Kamil i Klaudia przekazali wyrazy wdzięczności wraz z kwiatami od całej klasy każdemu uczącemu ich nauczycielowi. Jak się domyślacie niejednemu zakręciła się łezka w oku. Cała uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

Dalsza część pożegnań miała miejsce w klasach. Klasa IIILA serdecznie żegnała swojego opiekuna pana Tomasza Kuranta, a IVTA długo nie mogła rozstać się ze sobą nawzajem i swoją wychowawczynią Małgorzatą Chodurą.

POWIĘKSZ

Życzymy naszym absolwentom wiele szczęścia w kolejnym etapie życia, powodzenia oraz zdania matury i egzaminów zawodowych.

Zobacz również więcej zdjęć na naszym fanpage...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik