KONKURS FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNY

23 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu fotograficzno-plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie "Alkohol to nie przygoda - młodość jest zbyt piękna żeby zatopić ją w kieliszku".

Celem konkursu było zachęcenie i zainspirowanie uczniów do przedstawienia w dowolnej formie plastycznej lub na fotografii radosnych chwil i dni spędzonych na zabawie, rozrywce i relaksie. Szczególnie cenne wydają się chwile spędzone z rówieśnikami, nacechowane niezwykle bliskimi więziami i ważnymi relacjami. Konkurs zachęcał do przedstawiania własnych sposobów na spędzanie wolnego czasu, dojrzałą, twórczą kreatywną zabawę. Akcja miała na celu uświadomienie uczestnikom jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą nadużywanie alkoholu. Problemy zdrowotne, rodzinne, zawodowe to tylko niektóre z nich. Organizatorzy mieli nadzieję, że uczniowie zauważą, że z alkoholem nie ma żartów, a jego nadużywanie to zguba.

POWIĘKSZ

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy autor mógł nadesłać do 5 fotografii lub trzech prac plastycznych. Technika wykonania prac była dowolna. Prace należało oddać w formacie nie mniejszym niż 20cmx30cm.

Na konkurs wpłynęło 20 prac w tym zdjęcia i plakaty. Wszystkie prace oddane właściwie oddawały temat konkursu.

Konkurs oceniony został przez szkolne jury, które tym razem składało się z uczniów, którzy w poniedziałek, wtorek i środę przebywali w szkole i wyrazili chęć wybrania swoich faworytów. W głosowaniu wzięło udział 96 uczniów.

Najwięcej głosów zdobyła praca Estery Ciury.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Gregorek, a trzecie Emilia Skowronek. Wyróżnione zostały również prace Weroniki Cienciały i Rafała Tkocza.

POWIĘKSZ

Nagrody i fundusze na realizację i podsumowanie konkursu ufundowała Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Miasta Pszów.

Zobacz również więcej zdjęć...

Małgorzata Chodura

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik