LEKCJA W BUNKRZE

9 października uczniowie klasy I technikum uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z historią. Młodzież odwiedziła muzeum w Wodzisławiu Śląskim, wzięła udział w lekcji muzealnej, a następnie odwiedziła wodzisławski bunkier.

POWIĘKSZ

Bunkier jest niezwykłym pomnikiem wystawionym wszystkim walczącym o wolność ojczyzny. Prowadzi go Stowarzyszenie GRH "Powstaniec Śląski".

Głównym celem tego stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy o historii z pierwszych czterech dekad XX wieku oraz odtwarzanie epizodów i postaci związanych z mającymi w tym czasie wydarzeniami.

"Najfajniejsze jest to, że mogliśmy dotykać niektórych eksponatów np. karabinów. To pobudza wyobraźnię. Cieszę się, że żyję w czasie pokoju" - mówi Kasia uczestniczka zajęć w muzeum.

POWIĘKSZ

"Dowiedzieliśmy się wiele o powstaniach śląskich i procesie odzyskania niepodległości, chyba inaczej w tym roku będę obchodził święto 11 Listopada" - dodaje Mateusz

Dziękujemy GRH Powstaniec Śląski za umożliwienie zobaczenia tego ciekawego miejsca. Zapraszam do przejrzenia zdjęć z naszej wizyty wodzisławskim schronie, zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

Małgorzata Chodura

Zobacz również więcej zdjęć...

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik