KOLEJNE WARSZTATY W MCK

15 i 20 października w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów naszej szkoły.

15 października odbyły się zajęcia "W świecie ekonomii społecznej". Gościem specjalnym spotkania i równocześnie prelegentem była pani Magdalena Świergolik, doradca w wodzisławskim Inkubatorze Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego. Podczas spotkania uczniowie mogli uzyskać informacje na temat korzyści płynących z działalności wolontarystycznej w organizacjach pozarządowych oraz dowiedzieć się czym zajmują się wybrane stowarzyszenia i fundacje. Uczestnicy podczas spotkania wymieniali się także doświadczeniami związanymi z działalnością woluntarystyczną w szkole. Dodatkowo, podczas zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów przedstawiających sylwetki osób angażujących się w działalność wybranych organizacji pozarządowych. Został także zaprezentowany film promujący wrocławską spółdzielnię socjalną "PANATO", który jest doskonałym przykładem aktywności zawodowej osób młodych.

POWIĘKSZ

20 października odbyły się zajęcia "Prawo pracy i Ja". Uczestnikami spotkania byli uczniowie, którzy wkrótce kończą edukację i będą poszukiwać zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Prelegentem spotkania była pani Sabina Kaiser, inspektor pracy z Oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach/Oddział w Rybniku. Podczas zajęć uczestnicy mogli uzyskać cenne informacje na temat takich zagadnień jak: różnice występujące pomiędzy umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi, okresy wypowiedzenia, elementy składowe umowy o pracę, sposoby rozwiązywania umów o pracę. Zajęcia były wzbogacone przykładami z praktyki zawodowej prelegentki. Dodatkowo w trakcie trwania spotkania była okazja do zadawania pytań dotyczących nawiązywania stosunku pracy i zagadnień z tym związanych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2014 i doskonale wpisują się w temat tegorocznego hasła akcji. Organizatorami spotkania były wodzisławskie jednostki Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Pszowie, Punkty Pośrednictwa Pracy OHP w Radlinie i Wodzisławiu Śląskim, Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim. Współorganizatorem spotkania był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

POWIĘKSZ

Agnieszka Oślizło-Miler

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik