TYDZIEŃ KARIERY ZAWODOWEJ

W dniach 20-25 października uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej pod hasłem "Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?"

20 października uczniowie klasy III B mieli okazję uczestniczyć w zajęciach "Prawo pracy i Ja". Zajęcia odbywały się w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie, prowadzone przez Panią Sabinę Kaiser, inspektora pracy z Oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach/Oddział w Rybniku.

Młodzież z klas trzecich zawodówki i czwartej technikum brała udział w zajęciach z doradcą zawodowym Panem Tomaszem Kurantem - temat zajęć: Jak osiągnąć cele?

23 października w siedzibie Cechu w Wodzisławiu Śląskim , młodzież mogła zapoznać się z ofertami pracy stałej oraz krótkoterminowej, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ponadto odwiedziło nas 126 gimnazjalistów. Chętni uczniowie z gimnazjum z Pszowa, gimnazjum nr 2 i nr 3 z Wodzisławia brali udział w warsztatach szkolnych z mechaniki oraz fryzjerstwa. Zapoznali się również z naszą ofertą edukacyjną a także każda z grup brała udział w lekcji bibliotecznej. Z okazji odwiedzin gimnazjalistów przyszłe fryzjerki z klasy IB z naszej szkoły wykonały fryzury na główkach. Gimnazjalistkom najbardziej spodobała się fryzura wykonana przez Weronikę Kolarczyk następnie fryzura Dominiki Nelke, na trzecim miejscu fryzury wykonane przez Michalinę Tulec i Patrycję Szmulik.

POWIĘKSZ

Dziękujemy Pani Agnieszce Oślizło-Miler, doradczyni zawodowej w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie za pomoc w zorganizowaniu spotkania z Panią Sabiną Kaiser, inspektorem pracy z Oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach/Oddział w Rybniku.

Dziękujemy, również Dyrektorom i Pedagogom szkolnym z Gimnazjum z Pszowa, Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia Śląskiego oraz Gimnazjum nr 3 Wodzisławia Śląskiego za przyjęcie naszego zaproszenia.

Blandyna Porąbka

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik