SPOTKANIE W SEJMIKU ŚLĄSKIM

26 lutego uczniowie klasy I technikum - Tomasz Sperka, Paweł Nahlik, Bartłomiej Sochacki, Kacper Gawlas wraz z panem Tomaszem Kurantem uczestniczyli w Katowicach w spotkaniu młodzieży z cyklu "Eurocafe" zorganizowanego przez punkt informacji europejskiej Europe Direct - Katowice oraz Śląski Urząd Wojewódzki.

POWIĘKSZ

Spotkanie było poświęcone handlowi ludźmi ze szczególnym uwzględnieniem pracy przymusowej. Gościem specjalnym był Juliusz Karpiński - ekspert w Zespole do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi w Departamencie Polityki Migracyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

POWIĘKSZ

Podczas swojego wystąpienia Juliusz Karpiński przedstawił największe zagrożenia związane z handlem ludźmi i pracą przymusową, z jakimi może mieć do czynienia młodzież. Małoletni bowiem - obok osób w trudnej sytuacji życiowej i osób poszukujących pracy za granicą - należą do jednej z największych grup ryzyka. Ekspert zwracał uwagę na to, jak wygląda werbunek ofiar, na jakie zachowania i jakie ogłoszenia zwracać uwagę, by nie dać się oszukać lub wykorzystać. Odwołując się do szeregu relacji ofiar i ujawnionych przypadków handlu ludźmi i pracy przymusowej pokazywał, że nie ma kraju, który byłby wolny od tego problemu, a samo zjawisko rośnie - zwłaszcza w odniesieniu do kobiet.

Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali certyfikaty z udziału w spotkaniu, jak również drobne upominki.

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik