KARIERY NASZYCH ABSOLWENTÓW

Z przeprowadzonego w tym roku szkolnym badania losów absolwentów naszej szkoły wynika, że świetnie radzą sobie na rynku pracy - dzięki rzetelnemu przygotowaniu zawodowemu oraz nabytym w szkole umiejętnościom interpersonalnym znajdują zatrudnienie. Aż 31% ubiegłorocznych absolwentów znalazło pracę w wyuczonym zawodzie, a 38% bez większych problemów pracuje w innym zawodzie co oznacza, że łącznie 70% byłych uczniów naszej szkoły jest zatrudnionych nie tylko w naszym powiecie, ale także w innych miejscowościach w kraju i za granicą. 22% absolwentów kontynuuje naukę w liceach ogólnokształcących, szkołach policealnych i różnego typu innych formach dokształcania.

Dyrekcja i nauczyciele ZSP Pszów interesują się karierami absolwentów i przeprowadzają badania ich losów w celu doboru odpowiednich kierunków kształcenia oraz dostosowania metod nauczania zgodnie z oczekiwaniami pracodawców. Z rozmów przeprowadzonych z osobami, które znalazły zatrudnienie wynika, że pracodawcy cenią sobie rzetelność i obowiązkowość.

Jak widać, ZSP w Pszowie daje rzetelne podstawy do uzyskania atrakcyjnego wykształcenia umożliwiającego zdobycie pracy, a w przypadku chęci dalszego kształcenia motywuje do dalszego rozwoju. Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki "Losy naszych absolwentów", gdzie prezentujemy sylwetki osób, które osiągnęły zawodowy sukces.

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik