WARSZTATY DLA RODZICÓW

Luty rozpoczął się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie od ważnego dla młodzieży i ich rodziców spotkania. Podczas zebrania z rodzicami odbyły się warsztaty dotyczące dobrego współdziałania. Zajęcia dotyczyły szeroko pojętej współpracy rodzice-dziecko i rodzice-szkoła.

Zajęcia przeprowadziła wykładowczyni z Uniwersytetu SWPS Aneta Esnekier, która zaraziła swoim entuzjazmem wszystkich 36 uczestników warsztatów i przekonała obecnych, że odpowiednio zorganizowane i celowe współdziałanie szkoły i rodziny przynosi wymierne korzyści. Może ono sprzyjać lepszemu poznaniu i rozumieniu uczniów przez nauczycieli i rodziców, uzgodnieniu właściwego podejścia wychowawczego, udzieleniu sobie wzajemnej pomocy oraz stwarzaniu właściwej atmosfery wychowawczej w szkole i w domu.

POWIĘKSZ

Prowadząca wskazała, że w procesie budowania kontaktu ważne jest wykonanie kilku kroków:
1. Diagnozy wzajemnych relacji.
2. Uzgodnienia oczekiwań.
3. Ustalenia jasnych zasad współpracy.

POWIĘKSZ

Dobry kontakt wymaga: dobrej woli, otwartości, szacunku i sympatii, uczciwości, dyskrecji a tego podczas warsztatów nie zabrakło. Uczestnicy wypracowali konkretne rozwiązania mające na celu poprawę współdziałania szkoły i domu rodzinnego ucznia.

 

Małgorzata Chodura

 

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik