MECHANIK ROKU

3 czerwca odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy i umiejętności motoryzacyjnej "Mechanik Roku", którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie przy współpracy z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego oraz praktycznego. Etap pierwszy odbył się w placówce macierzystej ucznia. Do etapu praktycznego zakwalifikowani zostali trzej uczniowie, którzy uzyskali najwyższy dorobek punktowy w części teoretycznej. Etap praktyczny odbył się w warsztacie Mechaniki Pojazdowej Pana Michała Tronta z Zawady. Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie zadania praktycznego pod nadzorem egzaminatorów Izby Rzemieślniczej w Katowicach, pracowników warsztatu oraz przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Komisja oceniająca umiejętności uczniów składała się z następujących członków: Izabela Widera - dyrektor ZSP w Pszowie, Aleksander Hanasz - przewodniczący komisji egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Katowicach oraz Podstarszy Cechu w Wodzisławiu Śląskim, Andrzej Ryszka - członek komisji egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Katowicach oraz Sekcyjny branży motoryzacyjnej Cechu w Wodzisławiu Śląskim, Michał Tront- właściciel zakładu, Andrzej Miketa - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSM w Raciborzu, Daniel Szuszkowski - kierownik szkolenia praktycznego w ZSP w Pszowie oraz Daniel Szwankowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP w Pszowie. Uczniowie wykazali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności motoryzacyjnej dzięki czemu komisja zdecydowała się przyznać dwa pierwsze miejsca.

POWIĘKSZ

Zwycięzcami konkursu "Mechanik Roku 2016r" zostali: Bartosz Rzazonka uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie oraz Daniel Lasak uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy drugiej Paweł Godula uczący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Zwycięzcy konkursu zostaną zwolnieni z części praktycznej egzaminu czeladniczego.

POWIĘKSZ

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik