POLSKO-UKRAIŃSKI PORADNIK POZYTYWNEGO DZIAŁANIA

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie oraz ukraińskiego gimnazjum z Kropyvnytskyi realizowali razem projekt "Polsko-ukraiński poradnik pozytywnego działania" finansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

Tematem projektu było przygotowanie Festiwalu Pozytywnych Działań oraz opracowanie poradnika. Ważne było także pobudzanie do kreatywności i doskonalenie umiejętności interpersonalnych oraz wzmacnianie aktywności liderów młodzieżowych. Projekt pogłębiał pozytywny wizerunek współpracy polsko-ukraińskiej nie tylko pomiędzy uczestnikami, ale także w środowisku lokalnym.

Działania w ramach projektu realizowane były w Wiśle, gdzie odbyły się warsztaty integracyjne, międzykulturowe oraz zajęcia wzmacniające kreatywność wykorzystujące narzędzia coachingu. Trening umiejętności liderów młodzieżowych prowadzony był przez panią Mirelę Szymczak, certyfikowanego coacha ICF.

Polscy i ukraińscy uczestnicy projektu wybrali się także do Krakowa, gdzie w czasie gry ulicznej poznali historię miasta oraz zorganizowali akcję Flashmob "Podaj Dłoń!".

Podsumowaniem projektu był Festiwal Pozytywnych Działań, w czasie którego zaproszeni uczniowie i nauczyciele szkół powiatu wodzisławskiego zapoznali się z rezultatami projektu. Wzięli także udział w laboratoriach kreatywności podczas których mogli poznać ciekawe gry integracyjne. Festiwal był także okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Projekt zakończył uroczysty wieczór narodowy, w którym wzięły udział rodziny i znajomi uczestników projektu.

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com...

Zobacz film...

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik