MIKOŁAJKOWY FESTIWAL MATHS & FUN

6 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie odbył się "Mikołajkowy Festiwal Maths & Fun".

Impreza była podsumowaniem projektu matematycznego realizowanego od września 2017r. z projektu grantowego mFundacji mBanku mPotęga. W innowacji udział wzięły klasy technikum III i IV.

mFundacja

Podsumowanie o charakterze matematyczno-profilaktycznym wspierało Miasto Pszów oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu "Odlot mózgu bez narkotyków" przeprowadzonego przez wykładowcę Uniwersytetu SWPS w Katowicach Kamila Zielińskiego.

Młodzież klas najwyższych technikum samochodowego i technikum cyfrowych procesów graficznych wraz z młodzieżą gimnazjum Turzy Śląskiej oraz gimnazjum w Pszowie wspólnie zmagała się z zadaniami matematycznymi, rysowaniem w 3D oraz obliczeniami kubatur i elewacji znanych zabytków miasta Kraków i łącząc siły razem osiągali sukces w postaci rozwiązanych zadań, obliczonych pól powierzchni i kubatur.

POWIĘKSZ

Jak tradycja każe - podczas spotkania młodzież odwiedził Mikołaj z workiem słodyczy, nie zabrakło także innych atrakcji i losowania nagród ufundowanych przez Miasto Pszów.

POWIĘKSZ

Całość podsumowana została testem Kahoot wiedzy o bryłach przestrzennych rozwiązywanym na uczniowskich smartfonach. Realizacja projektu zaowocowała podniesieniem kompetencji matematycznych wśród uczniów zaangażowanych w innowację.

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

> > > Zobacz film:

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik