KONKURS "BAW SIĘ GRAFIKĄ I MATEMATYKĄ"

14 marca odbył się w naszej szkole konkurs artystyczno-fotograficzny "Baw się grafiką i matematyką".

Celem konkursu było zachęcenie i zainspirowanie uczniów do przedstawienia w dowolnej formie plastycznej, graficznej lub fotograficznej matematyki zaobserwowanej w życiu. Konkurs, skierowany do młodzieży uczącej się w powiecie wodzisławskim, zachęcał do prezentowania własnych wizji i inspiracji zaobserwowanych i powiązanych z matematyką.

Konkurs miał charakter profilaktyczny, zwracał uwagę na to, że aktywność artystyczna, i realizowanie własnych projektów i zainteresowań pomagają częściej się uśmiechać i z optymizmem patrzeć na otaczający nas świat jednocześnie chronić przed niebezpiecznymi zachowaniami. W tym roku swoje prace do konkursu zgłosiły 34 osoby.

POWIĘKSZ

Fundatorem nagród dla zwycięzców w tym konkursie była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych w Mieście Pszów, a organizatorem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Patronat nad nim objął Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Impreza podsumowująca rozpoczęła się od warsztatów dla zebranej młodzieży poprowadzonych przez wykładowcę Uniwersytetu SWPS w Katowicach pana Kamila Zielińskiego. Temat prelekcji dotyczył uzależnień oraz cyberprzemocy. Kolejnym ważnym punktem tego programu były warsztaty przeprowadzone przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. To już piąte warsztaty przygotowane przez studentów tej uczelni, odbywające się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Warsztaty graficzne cieszą się coraz większym powodzeniem i z każdym rokiem zgłasza się na nie więcej uczestników.

POWIĘKSZ

Lista zwycięzców w konkursie "Baw się grafiką i matematyką":

Kategoria zdjęcie:
1. Nikol Miler
2. Paweł Baranowski
3. Paweł Mordeja

Kategoria collage:
1. Karolina Engler
2. Paulina Robakowska
3. Maciej Kowalski

Kategoria malarstwo:
1. Alicja Przybysławska
2. Oliwia Plinta
3. Joanna Engler

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik