WYRÓŻNIONY PROJEKT

Projekt "Szkolna Agencja Reklamowa (SAR) jako innowacyjny model praktycznej edukacji w branżach kreatywnych", który Agencja Reklamowa Art Group Sp. z o.o. realizowała w partnerstwie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, został uznany jako jedna z najlepszych innowacji społecznych w Polsce podczas Gali Innowacyjności i Aniołów Innowacji, która odbyła się 17 września 2018 roku w Warszawie. W konkursie projektu "Akcja Inkubacja" złożono 120 wniosków, z czego po przetestowaniu tylko 8 zostało przeznaczonych do upowszechniania, a wśród nich znalazła się nasza innowacja.

W założeniu projekt "Akcja Inkubacja" finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wspiera w rozwoju nowatorskie, oddolnie wypracowywane rozwiązania (innowacje społeczne) dotyczące obszaru przechodzenia młodych ludzi z edukacji formalnej do aktywności zawodowej.

Celem naszego projektu było stworzenie Szkolnej Agencji Reklamowej, w której pod kierunkiem specjalistów Art Group pracowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie kształcący się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. Podczas Gali prezentacji projektu SAR przeznaczonego do upowszechniania jako innowacja społeczna dokonali: przedstawiciel Agencji Art Group pan Tomasz Wieczorek oraz dyrektor szkoły pani Izabela Widera wraz z uczniami zaangażowanymi w tworzenie SAR.

Projekt był dla uczniów szansą na zdobycie praktycznej wiedzy na temat marketingu i funkcjonowania agencji reklamowej. Uczniowie w siedzibie Art Group brali udział w serii szkoleń z zakresu zasad funkcjonowania agencji, komunikacji i współpracy, roli strategii w pracy z klientem, kreacji, projektowania graficznego i współpracy z drukarnią (40 godzin) oraz realizowali zlecenia z lokalnego rynku pracy (80 godzin). Firmy, dla których uczniowie wykonali prace, pozyskały bezpłatnie doskonałej jakości materiały marketingowe do wykorzystania w swojej działalności, a uczestnicy projektu mieli możliwość skompletowania własnego portfolio, które w przyszłości ułatwi im start na rynku pracy. Przeglądając zrealizowane przez uczniów projekty wyraźnie widać, że współpraca z ekspertami przekłada się na jakość wykonanych usług.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

 

> > > Zobacz wizytówkę filmową projektu:

 

> > > Strona internetowa projektu: szkolna.artgroup.pl

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik