DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

29 października zorganizowano w naszej szkole "Dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego" przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców "Avant" w Rybniku. Głównym celem imprezy było kształtowanie świadomych uczestników ruchu drogowego, a także zachęcenie młodzieży do dbania o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Uczniowie mogli sprawdzić, co dzieje się w czasie wypadku samochodowego dzięki symulatorowi dachowania. Wszyscy uczestnicy tego eksperymentu stwierdzili, że już zawsze będą zapinali pasy i zadbają o porządek w aucie.

Przejście toru przeszkód w alkogoglach było okazją do przekonania się jak postrzega świat osoba będąca pod wpływam alkoholu. Alkogogle mają za zadanie uświadamiać niebezpieczeństwo i ryzyko prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy w czasie wypadku samochodowego przeprowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, który zaprezentował, jak powinna zachować się osoba będąca świadkiem wypadku, jak wyciągnąć poszkodowanego z samochodu, jak udzielić mu pierwszej pomocy. Na zakończenie odbył się pokaz rozcinania samochodu i uwalniania rannych pasażerów wykonany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Golejowie.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik