PASZPORT DO HISZPANII

"Paszport do europejskiego sukcesu zawodowego" to tytuł projektu, na realizację którego Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie pozyskał z Programu ERASMUS+ prawie 150 tys. Euro. Łącznie na staż zagraniczny do Hiszpanii wyjedzie 78 uczniów kształcących się w różnych zawodach.

Hiszpańską przygodę ma za sobą 20 przyszłych fryzjerów, którzy w styczniu 2020 r. uczyli się nowoczesnego fryzjerstwa w Sewilli podczas dwutygodniowego kursu zawodowego. Uczestnicy rozwinęli nie tylko umiejętności zawodowe, ale także językowe oraz poznali dziedzictwo kulturowe Hiszpanii. Na czas wolny przewidziano bogaty program kulturowy, który był okazją do zwiedzania Sewilli, Malagi, Kadyksu i Kordoby, a także poznania tradycji związanych z obchodami Święta Trzech Króli. Dużym powodzeniem wśród uczestników cieszył się kurs podstaw języka hiszpańskiego. Bardzo ważna była też integracja, szczególnie podczas wspólnego wyciskania soku pomarańczowego czy wieczoru tapas.

Stażyści wielokrotnie wykazali się dużym doświadczeniem zawodowym, a także, co ważne, talentem. Hiszpańscy instruktorzy zawodu nie szczędzili pochwał, a na koniec wystawili naszym uczniom wysoką ocenę, natomiast szkoła, w której odbywały się zajęcia wyraziła chęć dalszej współpracy.

Już 21 marca na staże zagraniczne do Malagi wyjedzie kolejna grupa uczniów, którzy tym razem będą odbywać praktyki u przedsiębiorców.

Koordynator projektu
Mirela Szymczak

POWIĘKSZ

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

 > > > wróć


Facebook

Facebook

Plan lekcji

Podręczniki


 

BIP

 

Deklaracja dostępności

 

© 1998-2022 ZSP w Pszowie
licznik